Celcelutiyye 26. Beyit ve Vefki - Rızık Bereket

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Ürün Kodu: celcelutiyye26beyit
  • Stok Durumu: 97
  • ₺150,00

Celcelutiyye, Peygamberimize Cebrail tarafından indirilmiş ve içerisinde İsm-i Azamı taşıyan yüksek anlamlar, Hz. Ali tarafından Celcelutiyye ismiyle ve cifir ilmine göre tarihler düşülerek Süryani diliyle hazırlanmış ve kaside haline getirilmiştir. Oldukça etkili bir duadır. Bir isimler hazinesidir. Rivayet edilir ki: İbranice ve Süryanice konuşan pek çok peygamber bu kaside ile duada bulunmuş ve değişik sıkıntılardan kurtulmuşlardır.  

Celcelutiyye 2 satırlık beyitlerden oluşan bir kasidedir. Her beyit farklı anlamlar içermektedir. İsteğinize göre diğer beyitlerden oluşturulacak vefkler de hazırlanabilir.

 

Bu kolye üstünde 26.beyit olan “Ve subbe aleyyer rizka sabbete  rahmetin. Fe ente racâül âlemiyne velev tağat.” beyti ve bu beytin vefki işlenmiştir.

Beytin anlamı: “Allah’ım! Rızkı rahmet sağanağı gibi üzerime yağdır. Her ne kadar isyanda ileri gitseler de bütün âlemlerin sığınağı yalnızca sensin.”

Bu beyti okuyan kimseye Yüce Allah bilmediği yerlerden rızık ve hayırlı işler gönderir, onu  kimseye muhtaç etmez. Bu beyti okuyan tüccarsa ya da iş yeri varsa, işini ve alışverişini kolaylaştırır, malına bereket ihsan eder.

 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Doğrulama Kodu