Hacet Namazı

Yazar: Fadime Şengezer Okunma: 893 Yayın Tarihi: 14 Mar 2019 Yorum 0


Sahih bir rivayete göre Peygamber efendimiz hacet namazını şöyle tarif etmiştir


Devamını Oku

Doğal Güzellik Kremi Yapımı

Yazar: Fadime Okunma: 433 Yayın Tarihi: 14 Mar 2019 Yorum 0

Benmari usulü Shea yağını eritin. Shea yağının içine diğer yağları ekleyin ve homojen bir karışım olana kadar karıştırın. Cam bir kavanozun içine doldurun. Krem kavanozu forumunda olması kullanımı kolaylaştırır.

Devamını Oku

Hıdrellez Ritüelleri

Yazar: Fadime Şengezer Okunma: 617 Yayın Tarihi: 14 Mar 2019 Yorum 0

Hıdrellez günü, doğa ve insan sevgisi çok önemlidir çünkü Hızır ve İlyas, insanları, doğayı, iyiliği ve cömertliği seven, bereketin simgesi olan, kutsallıklarına inanılan dinsel varlıklardır. Türk kültüründe Hz.Hızır, batı kültüründe Green Man Yeşil Adam olarak bilinir. Havaların ısınmasını ve yeşilin gelişini müjdeler. Hıdrellez gününde, hiçbir yeşil dalından koparılmaz.

Devamını Oku

Mührü Süleyman

Yazar: Fadime Okunma: 602 Yayın Tarihi: 14 Mar 2019 Yorum 0


Allah’ın emriyle Cebrail cennetten bir yüzük getirir, Hz. Davud’a verir ve der ki; “Ey Davut, Yaradan’ımızdan sana bir yüzük, on soru ve bir buyruk getirdim. Evlatlarını topla, bu on soruyu onlara sor. Kim doğru cevap verirse bu yüzüğü ona ver, senin yerine o geçsin. Devleri, Perileri, Ademoğullarını, rüzgarları, kuşları, canavarları, dünyada ne varsa hepsini buyruğuna baş eğdirsin, itaatli kılsın. Ve tüm dünyaya padişah olsun”

Devamını Oku

Aydınlanma Ritüeli

Yazar: Fadime Okunma: 626 Yayın Tarihi: 14 Mar 2019 Yorum 0

Bu ritüel Jüpiter gezegenine ait bir ritüeldir. Jüpiter şans, bolluk-bereket ve zihinsel aydınlanmanın gezegenidir. Bu ritüeli Ay büyürken Perşembe günü yapmalısınız, ay küçülürken yaparsanız uzaklaştırma anlamına gelir. 2013 yılı için 15 Ağustos Perşembe, 12 Eylül Perşembe, 19 Eylül Perşembe (19 Eylül’de dolunay olduğu için en etkili gündür), 17 Ekim Perşembe, 14 Kasım Perşembe, 12 Aralık Perşembe günleri ritüeli uygulayabilirsiniz. Jüpiter’in renkleri mor ve yeşildir. Yeşil bolluk-bereket ve şans için, mor ise zihinsel aydınlanma ve farkındalığı artırmak için kullanılır.

Devamını Oku

Aşk Ritüeli

Yazar: Fadime Şengezer Okunma: 1953 Yayın Tarihi: 14 Mar 2019 Yorum 0

Bu ritüel Venüs gezegenine ait bir ritüeldir. Venüs aşk, cazibe, çekicilik gezegenidir. Bu ritüeli Ay büyürken Cuma günü yapmalısınız, ay küçülürken yaparsanız uzaklaştırma anlamına gelir. 2013 yılı için 16 Ağustos Cuma, 13 Eylül Cuma, 11 Ekim Cuma, 18 Ekim Cuma (dolunaya denk geldiği için çok etkili olacaktır) , 15 Kasım Cuma, 13 Aralık Cuma günleri ritüeli uygulayabilirsiniz.


Devamını Oku

Şans Ritüeli

Yazar: Fadime Okunma: 1836 Yayın Tarihi: 14 Mar 2019 Yorum 0

Bu ritüel Jüpiter gezegenine ait bir ritüeldir. Jüpiter şans, bolluk-bereket ve zihinsel aydınlanmanın gezegenidir. Bu ritüeli Ay büyürken Perşembe günü yapmalısınız, ay küçülürken yaparsanız uzaklaştırma anlamına gelir. 2013 yılı için 15 Ağustos Perşembe, 12 Eylül Perşembe, 19 Eylül Perşembe (19 Eylül’de dolunay olduğu için en etkili gündür), 17 Ekim Perşembe, 14 Kasım Perşembe, 12 Aralık Perşembe günleri ritüeli uygulayabilirsiniz.

Devamını Oku

Yıldız Yükseltme

Yazar: Fadime Şengezer Okunma: 2124 Yayın Tarihi: 14 Mar 2019 Yorum 0

YILDIZ YÜKSELTME

YAZILARIMI BAŞKA SİTELERDE PAYLAŞMAMANIZI ÖNEMLE RİCA EDERİM. BU YAZILAR İHTİYACI OLANLARA YARDIMCI OLMASI İÇİN YAYINLANMIŞTIR, FORUMLARDA PAYLAŞILIP ÜSTÜNE SAÇMA YORUMLAR YAPILMASI İÇİN DEĞİL...

HER NE DÜŞÜNÜRSENİZ BUMERANG GİBİ SİZE DÖNECEKTİR. BUNA "ALLAH'IN İLAHİ TAKDİRİ" DERSİNİZ, KADERİN YASALARI DERSİNİZ, EVRENİN YASALARI DERSİNİZ, HER NE DERSENİZ DEYİN, LAYIĞINIZLA ÖDÜLLENDİRİLİRSİNİZ.

OCAKLI BİR ANADOLU ŞİFACISI OLAN BABAANNEMİN VE KIYMETLİ HOCALARIMIN İZİNDEN GİDİYORUM, İHTİYACI OLAN VE BENİ BULAN HERKESE FAYDALI OLMAYI SEÇİYORUM. 

FADİME NAKİP ŞENGEZER

Devamını Oku

Şükretmenin Değeri

Yazar: Fadime Şengezer Okunma: 461 Yayın Tarihi: 14 Mar 2019 Yorum 0

ŞÜKRETMENİN DEĞERİ

Olumlamada kullandığım kalıp, önce niyetimi gerçekleşmiş gibi söylemek ardından şükretmektir. Bir şey için şükretmek, aslında o şeyin yaşamınızda olduğunu kabul etmektir. Yaşamınızda olan şeylerle ilgili yoksunluk duygunuz yoktur ve bu konuda rahatsınızdır. Şükür, rahatlık ve güven; bununla birlikte müthiş bir huzur verir. Pozitif bir ruh hali yaratır ve bu pozitif durum, olmasını istediğiniz şeyleri yaşamınıza çeker.

Kişisel bilinçaltımızda ve kolektif bilinçaltında, arzularımız gerçekleşince şükrederiz gibi bir bilgi kayıtlıdır. İşte bu yüzden şükrün sahibi dileğine ulaşmıştır, düşüncesi yatar bilinçaltımızda. Şükür durumunda bilinçaltı, bu şeyin gerçekleştiğine inanacak ve dileğinizin gerçekleşmesi için işlemeye başlayacaktır.

Niyet ve olumlama cümlelerinizde pozitif olun ve sonunda mutlaka şükredin.

Evren, alıp-verme dengesi üstüne kuruludur. Tegabün suresi 17. Ayet , “Eğer siz Allah’a güzel bir borç verirseniz, Allah onu size kat kat öder ve sizi bağışlar. Allah şükrün karşılığını verendir, Halimdir.” Der. Ayette bahsi geçen borç, sadakadır. Dileğiniz için bir sadaka verin, birini sevinidirin ki, Yaradan’da sizi sevindirsin.

Arzularınız gerçek, dualarınız makbul olsun.

Aynı dilden konuşabildiğim dostlar edinmemi sağlayan ve sizlerle tanışmama vesile olan bu siteyi kurma fikrini aklıma yerleştiren Rabbime şükürler olsun.  

Sevgi ve sağlıcakla kalın.

Reiki Master

Fadime Şengezer

Devamını Oku

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 16 (2 Sayfa)