Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/gtilsimlar/domains/gezegentilsimlari.com/public_html/catalog/controller/blog/home.php on line 80Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/gtilsimlar/domains/gezegentilsimlari.com/public_html/catalog/controller/blog/home.php on line 84Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/gtilsimlar/domains/gezegentilsimlari.com/public_html/catalog/controller/blog/home.php on line 87Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/gtilsimlar/domains/gezegentilsimlari.com/public_html/catalog/controller/blog/home.php on line 91Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/gtilsimlar/domains/gezegentilsimlari.com/public_html/catalog/controller/blog/home.php on line 96Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/gtilsimlar/domains/gezegentilsimlari.com/public_html/catalog/controller/blog/home.php on line 102

Hıdrellez Ritüelleri

Yazar: Fadime Şengezer Okunma: 1936 Yayın Tarihi: 14 Mar 2019 Yorum 0

Hıdrellez günü, doğa ve insan sevgisi çok önemlidir çünkü Hızır ve İlyas, insanları, doğayı, iyiliği ve cömertliği seven, bereketin simgesi olan, kutsallıklarına inanılan dinsel varlıklardır. Türk kültüründe Hz.Hızır, batı kültüründe Green Man Yeşil Adam olarak bilinir. Havaların ısınmasını ve yeşilin gelişini müjdeler. Hıdrellez gününde, hiçbir yeşil dalından koparılmaz.

Devamını Oku

Mührü Süleyman

Yazar: Fadime Okunma: 1374 Yayın Tarihi: 14 Mar 2019 Yorum 0


Allah’ın emriyle Cebrail cennetten bir yüzük getirir, Hz. Davud’a verir ve der ki; “Ey Davut, Yaradan’ımızdan sana bir yüzük, on soru ve bir buyruk getirdim. Evlatlarını topla, bu on soruyu onlara sor. Kim doğru cevap verirse bu yüzüğü ona ver, senin yerine o geçsin. Devleri, Perileri, Ademoğullarını, rüzgarları, kuşları, canavarları, dünyada ne varsa hepsini buyruğuna baş eğdirsin, itaatli kılsın. Ve tüm dünyaya padişah olsun”

Devamını Oku

Aydınlanma Ritüeli

Yazar: Fadime Okunma: 1397 Yayın Tarihi: 14 Mar 2019 Yorum 0

Bu ritüel Jüpiter gezegenine ait bir ritüeldir. Jüpiter şans, bolluk-bereket ve zihinsel aydınlanmanın gezegenidir. Bu ritüeli Ay büyürken Perşembe günü yapmalısınız, ay küçülürken yaparsanız uzaklaştırma anlamına gelir. 2013 yılı için 15 Ağustos Perşembe, 12 Eylül Perşembe, 19 Eylül Perşembe (19 Eylül’de dolunay olduğu için en etkili gündür), 17 Ekim Perşembe, 14 Kasım Perşembe, 12 Aralık Perşembe günleri ritüeli uygulayabilirsiniz. Jüpiter’in renkleri mor ve yeşildir. Yeşil bolluk-bereket ve şans için, mor ise zihinsel aydınlanma ve farkındalığı artırmak için kullanılır.

Devamını Oku

Aşk Ritüeli

Yazar: Fadime Şengezer Okunma: 4070 Yayın Tarihi: 14 Mar 2019 Yorum 0

Bu ritüel Venüs gezegenine ait bir ritüeldir. Venüs aşk, cazibe, çekicilik gezegenidir. Bu ritüeli Ay büyürken Cuma günü yapmalısınız, ay küçülürken yaparsanız uzaklaştırma anlamına gelir. 2013 yılı için 16 Ağustos Cuma, 13 Eylül Cuma, 11 Ekim Cuma, 18 Ekim Cuma (dolunaya denk geldiği için çok etkili olacaktır) , 15 Kasım Cuma, 13 Aralık Cuma günleri ritüeli uygulayabilirsiniz.


Devamını Oku

Şans Ritüeli

Yazar: Fadime Okunma: 4377 Yayın Tarihi: 14 Mar 2019 Yorum 0

Bu ritüel Jüpiter gezegenine ait bir ritüeldir. Jüpiter şans, bolluk-bereket ve zihinsel aydınlanmanın gezegenidir. Bu ritüeli Ay büyürken Perşembe günü yapmalısınız, ay küçülürken yaparsanız uzaklaştırma anlamına gelir. 2013 yılı için 15 Ağustos Perşembe, 12 Eylül Perşembe, 19 Eylül Perşembe (19 Eylül’de dolunay olduğu için en etkili gündür), 17 Ekim Perşembe, 14 Kasım Perşembe, 12 Aralık Perşembe günleri ritüeli uygulayabilirsiniz.

Devamını Oku

Şükretmenin Değeri

Yazar: Fadime Şengezer Okunma: 1225 Yayın Tarihi: 14 Mar 2019 Yorum 0

ŞÜKRETMENİN DEĞERİ

Olumlamada kullandığım kalıp, önce niyetimi gerçekleşmiş gibi söylemek ardından şükretmektir. Bir şey için şükretmek, aslında o şeyin yaşamınızda olduğunu kabul etmektir. Yaşamınızda olan şeylerle ilgili yoksunluk duygunuz yoktur ve bu konuda rahatsınızdır. Şükür, rahatlık ve güven; bununla birlikte müthiş bir huzur verir. Pozitif bir ruh hali yaratır ve bu pozitif durum, olmasını istediğiniz şeyleri yaşamınıza çeker.

Kişisel bilinçaltımızda ve kolektif bilinçaltında, arzularımız gerçekleşince şükrederiz gibi bir bilgi kayıtlıdır. İşte bu yüzden şükrün sahibi dileğine ulaşmıştır, düşüncesi yatar bilinçaltımızda. Şükür durumunda bilinçaltı, bu şeyin gerçekleştiğine inanacak ve dileğinizin gerçekleşmesi için işlemeye başlayacaktır.

Niyet ve olumlama cümlelerinizde pozitif olun ve sonunda mutlaka şükredin.

Evren, alıp-verme dengesi üstüne kuruludur. Tegabün suresi 17. Ayet , “Eğer siz Allah’a güzel bir borç verirseniz, Allah onu size kat kat öder ve sizi bağışlar. Allah şükrün karşılığını verendir, Halimdir.” Der. Ayette bahsi geçen borç, sadakadır. Dileğiniz için bir sadaka verin, birini sevinidirin ki, Yaradan’da sizi sevindirsin.

Arzularınız gerçek, dualarınız makbul olsun.

Aynı dilden konuşabildiğim dostlar edinmemi sağlayan ve sizlerle tanışmama vesile olan bu siteyi kurma fikrini aklıma yerleştiren Rabbime şükürler olsun.  

Sevgi ve sağlıcakla kalın.

Reiki Master

Fadime Şengezer

Devamını Oku

Renklerle Tedavi

Yazar: Fadime Şengezer Okunma: 880 Yayın Tarihi: 14 Mar 2019 Yorum 0

Renklerle tedaviye kromoterapi adı verimektedir. Çok eski çağlardan beri doğu kültüründen yaygın olarak kullanılan kromoterapi günümüzde batıda da etkili olarak kullanılmaya başlanmıştır. Her rengin vücutta şakralarda karşılığı bulunmaktadır. Şakralar vücudun enerji merkezleridir ve modern tıpta yerleri endokrin sistemi bezlerine denk düşmektedir. Şakralardaki enerji dengesizlikleri sağlık sorunlarına yol açmaktadır. Bu dengesizlikleri düzeltmek için ilgili şakranın renklerinden yararlanılmaktadır. Tedavide uygun rengi ışık halinde vücuda vermek, uygun renkli bir taş taşımak, ya da uygun renkle meditasyon yapmak gibi çeşitli yöntemler kullanılır. Ayrıca kıyafetlerinizi ve bulunduğunuz ortamı sağlık sorununuzla ilgili renkle ilgili düzenleyerek ilginç sonuçlarda alabilirsiniz. 
Renk terapide 60 wattlık renkli lambalar kullanılır. Eğer renkli lambalar yoksa bunun yerine 75 Watlık normal lambalar alınır ve önüne renkli filtreler yerleştirilebilir ya da cam boyayla ampüller boyanabilir. Aşağıda renklerin değişik kullanım alanlarını ve renk terapi yapacaksanız önemli uyarılar bulacaksınız. 

Devamını Oku

Rune Taşları ile Fal Bakma Sanatı

Yazar: Fadime Şengezer Okunma: 5807 Yayın Tarihi: 14 Mar 2019 Yorum 0

Rune Açılışı Tarot´a benzetilebilir ama genelde Tarot´da olduğu gibi düzenli bir açılış biçimi yerine karıştırarak atma metodunun da kullanıldığı görülür, bazı kaynaklarda Rune´ların ters anlamlarının bulunduğu da belirtilir ama bu geleneksel değildir. En önemli şey, sizin kendinize göre oluşturabileceğiniz bir metottur ama bunu yapabilmek için Rune´ları iyice öğrenmiş veya anlamış olmanız gerekir. Küçük sayıda Rune´lardan başlayarak çok sayıda Rune kullanmayadoğru gidin. Yere koyu renkli tercihan siyah bir kadife örtü yayın sonra üç veya dört Rune seçerek yorumlamaya başlayın. Bunları taşların içinden rasgele seçebileceğiniz gibi, seçtirebilirsiniz de, eğer seçtiriyorsanız Rune´ları yüzleri örtülü olarak yere yayın ve ondan sonra o kişiyi çağırıp seçtirin. Daha öte çalışmalarda 9 ve 12 Rune kullanmaya başlayabilirsiniz. Bir diğer metod, Rune´ları yine aynı kumaştan yapılmış bir torbaya koyup, tombala çeker gibi çekmek veya çektirmektir, bu metod en geçerli ve doğru metod olarak önerilir. Elinizdeki Rune´ların boyutları metodunuzu belirlemede önemli bir etkendir. Tek sorular için tek bir Runekullanın ve yorumlayın ama bu soru özel anlam taşıyan bir soru olmalıdır, sıradan sorular içinkullanılamaz ve sık sık tekrarlanmamalıdır. Rune´u keseden çektiğinizde bir an avcunuzda tutun, eğer yeterince ön egzersiz yapmışsanız Rune sizi etkileyecektir, soğuk veya sıcak bir etkisorunun sorulabileceğinin işaretidir, hiçbirşey hissetmiyorsanız bir başka soruyu deneyin. Üç Rune kullanılan çekilişlerde gelecekle ilgili bir konum veya pozisyon ya da olay sorusu sorulmalıdır. Önce birinci Rune´u çekin, yüzü kapalı olarak yere örtünün üstüne koyun, bu ilk Rune şu andaki durumu etkileyen geçmişteki etkendir, ikinci Rune şu andaki durumu gösterir ve ne yapılması gerektiğini önerebilir, üçüncü Rune ise yorumu en zor olan Rune´dur, kaçınılmaz sonu simgeleyebilir, bu nedenle onu yorumlarken içgüdülerinizi çok iyi izlemelisiniz. 

Devamını Oku

Feng Shui ile Yaşam Enerjisini Çekmek

Yazar: JohnFadime Şengezer Okunma: 833 Yayın Tarihi: 14 Mar 2019 Yorum 0

1.    Evlerimizde birikmiş, üstüste yığılmış herşey, tıpkı vücudumuzda istemediğimiz kilolar gibidir. Yaşadığımız mekanın nefes almasını engeller, evrensel enerjinin mekanı doldurmasını zorlaştırdığı için, yaşamımızdaki tıkaçlara sebep olur. Hayatımızın yolunda gitmeyen yönlerini sorgularken, evimizin yığınlarla tıkanmış alanlarının hangi yönlere geldiğine bakmalıyız: Evimizin kuzeyindeki karışıklık iş hayatımızı, güneybatısındaki yığınlar aşk hayatımızı olumsuz etkilemektedir. 

Devamını Oku

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 15 (2 Sayfa)