Aydınlanma Ritüeli

Yazar: Fadime Okunma: 1398 Yayınlanma Tarihi 14 Mar 2019 Yorum: 0

Aydınlanma Ritüeli

Malzemeler:

Nergis yağı

Ametist Kristali

Mor Mum

Mor Örtü

 

Bu ritüel Jüpiter gezegenine ait bir ritüeldir. Jüpiter şans, bolluk-bereket ve zihinsel aydınlanmanın gezegenidir. Bu ritüeli Ay büyürken Perşembe günü yapmalısınız, ay küçülürken yaparsanız uzaklaştırma anlamına gelir. 2013 yılı için 15 Ağustos Perşembe, 12 Eylül Perşembe, 19 Eylül Perşembe (19 Eylül’de dolunay olduğu için en etkili gündür), 17 Ekim Perşembe, 14 Kasım Perşembe, 12 Aralık Perşembe günleri ritüeli uygulayabilirsiniz. Jüpiter’in renkleri mor ve yeşildir. Yeşil bolluk-bereket ve şans için, mor ise zihinsel aydınlanma ve farkındalığı artırmak için kullanılır.

Mor mumunuzun üstüne sivri bir gereçle (kürdan olabilir) Jüpiter’in sembolünü çizin. (Sembol 4 rakamına benzer, sitemizde Jüpiter olarak aratıp bulabilirsiniz.)

Sessiz sakin bir yere geçip, mor mumunuzu yakın. Mor aydınlanmanın ve taç şakranın rengidir. Ateş ise dört elementin en süptil olanıdır, ruhu temsil eder. Mum 3-5 dakika yanarak enerjisini yaydıktan sonra, mümkünse mor bir kağıda niyetinizi yazın. “Çevremde gelişen her şeyin farkındayım. Hayatımın kontrolü benim elimde. Devamlı yeni bilgiler öğreniyorum, gelişiyorum. Bunun için Yaradan’a şükrediyorum.” Bu niyeti kendiniz de belirleyebilirsiniz.   

Sonra Ametist kristalinizi elinize alıp, ağzınıza yaklaştırın. 7 kere niyetinizi sesli olarak taşınıza söyleyin. (Yedi sayısı tüm din ve tradisyonlarda (kutsal gelenekler) kutsal kabul edilir.)   Böylece niyetinizi taşınıza yüklediniz.

Nergis yağınızı bir kaba (mümkünse mor olsun) doldurun. İçine ametist taşınızı koyup, mor örtüyle üstünü örtün. Bu şekilde mumun yanına koyun. Mumunuz sönene kadar bekletin. (Devasa bir mum değil, küçük bir mum seçin) Bir gece boyunca taşınızı olduğu şekilde (Yağın içinde ve örtülü şekilde) bekletin. Ertesi gün taşınızı yağın içinden çıkarıp, yağı temiz bir cam şişeye doldurun. Ardından  bu yağa niyet yükleyin. “Bu benim aydınlanma yağım ve yaşamın her alanında gelişiyorum.” Gibi bir niyet okuyabilirsiniz. Bunu şişeyi ağzınıza yaklaştırarak 7 defa tekrar edin.

Bu yağı zihinsel karışıklık hissettiğiniz zamanlarda koklayabilirsiniz. Mor mum üstüne sürerek meditasyon yapabilirsiniz. Buhurdanlıkta kullanarak enerjinin tüm mekana yayılmasını sağlayabilirsiniz. Yağın daha fazla enerji dolmasını isterseniz, dolunay gecesi ay ışığında bekleterek enerjisini artırabilirsiniz. Ayrıca bir damla yağla taç şakranıza mesaj yapabilirsiniz.

Bu enerjilerden faydalanmak için pozitif olmak gerekir. Olumsuzluğa kapılmadan uygulayın. 21 gün boyunca niyetinizi tekrar etmeniz şansın hayatınıza girmesini kolaylaştırır. Zihin hali 21 gün içinde değişir.  Süreç sonunda şanslı ruh halini yakaladığınızda o sizin alışkanlığınız olur. Ritüel malzemeleri için: http://gezegentilsimlari.com/aydinlanma-maji-seti

Yorumlar
Yorum yaz