Hz. Süleyman’ın Tılsımları - Mühürleri

Yazar: Fadime Okunma: 3434 Yayınlanma Tarihi 14 Mar 2019 Yorum: 0


YAZILARIMI BAŞKA SİTELERDE PAYLAŞMAMANIZI ÖNEMLE RİCA EDERİM. BU YAZILAR İHTİYACI OLANLARA YARDIMCI OLMASI İÇİN YAYINLANMIŞTIR, FORUMLARDA PAYLAŞILIP ÜSTÜNE SAÇMA YORUMLAR YAPILMASI İÇİN DEĞİL... ÜSTÜNE DÜŞÜNMEDEN, KONU HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLMADAN, EMEK VERMEDEN, ALINTI OLDUĞU BİLE YAZILMADAN YAPILAN PAYLAŞIMLAR ALINTI DEĞİL "ÇALINTI" OLUR.

HER NE DÜŞÜNÜRSENİZ BUMERANG GİBİ SİZE DÖNECEKTİR. BUNA "ALLAH'IN İLAHİ TAKDİRİ" DERSİNİZ, KADERİN YASALARI DERSİNİZ, EVRENİN YASALARI DERSİNİZ, HER NE DERSENİZ DEYİN, LAYIĞINIZLA ÖDÜLLENDİRİLİRSİNİZ.

OCAKLI BİR ANADOLU ŞİFACISI OLAN BABAANNEMİN VE KIYMETLİ HOCALARIMIN İZİNDEN GİDİYORUM, İHTİYACI OLAN VE BENİ BULAN HERKESE FAYDALI OLMAYI SEÇİYORUM. 

FADİME NAKİP ŞENGEZER

 

 

Hz. Süleyman’ın Tılsımları - Mühürleri

Binlerce yıl önce, büyülü zamanlarda insanoğlu üçüncü gözünü kaybetmemişken efsane bir Kral Peygamber yeryüzü ve gökyüzünün efendisi olmuştu. . Cinler, insanlar, hayvanlar, kısaca her şeye hükmeden bu kral peygamber Hz. Süleyman’dı.  Efsaneye göre, Hz. Süleyman bütün insanların en bilgesiydi. Semboller, harfler, melek adları, melek kodlarının kazındığı bir  yüzüğü vardı. Ve yeteneklerinin kaynağını bu güçlü mühür yüzükten aldığı söyleniyordu.

Kendisine rüzgar, cinler, akarsu gibi akıcı metaller, kuşlar ve insanlardan oluşan ordular tahsis edilmiştir. Rüzgar vasıtasıyla günler sürecek yollara hızla varır. Kuşları görevlendirip, düşman sahasına keşfe gönderir. Cinlerin yardımıyla devasa saraylar, dev sanat eserleri, binalar ve dalgıçların çıkardığı malzemelerden takılar akla hayale gelmeyecek bin bir güzel şey yaptırır. Dünyayı güzellik ve adaletle kurar.

Hz. Süleyman efsanesini doruğa çıkaran yüzüğüdür. Bu yüzüğü Tanrı’nın kendisine hediye ettiği söylenir.

Hz. Süleyman’ın kullandığı rivayet edilen ve 7 gezegene ithaf edilen 44 adet Mühür (Pentagram, Pentakl) vardır. Bu mühürlerin çizimleri ve anlatımları “Clavis Salomonis” (Süleyman’ın Anahtarı) isimli kitapta anlatılmıştır.

Bu mühürler Avrupa ve Amerika’da çok bilinen ve kullanılan tılsımlardır. http://gezegentilsimlari.com/tilsimli-kolyeler

 

Hz. Süleyman’ın mühürleri:

Jüpiter’e ait 7 tılsım,

Ay’a ait 6 tılsım,

Güneş’e ait 7 tılsım,

Mars’a ait 7 tılsım,

Merkür’e ait 5 tılsım,

Satürn’e ait 7 tılsım,

Venüs’e ait 5 tılsımdan oluşmaktadır.

 

Hz. Süleyman’a ait 44 mühürün anlamları:

 

Jüpiter’in 1.pentaramı:

Bu tılsım Jüpiter'in Ruhlarını çağırmak için ve özellikle adı Pentagramın etrafında yazılmış olanlar için kullanılır. Parasiel Lord ve Hazinelerin Efendisi, tılsım sahibinin kalbine hazinelerin nerede gömülü olduğu bilgisinin doğmasına yardım ederler.

Bu Pentagram Jüpiter Mistik Karakterlerinden oluşmaktadır. Netoniel, Devachiah, Tzedeqiah ve Parasiel, İbranice yazılmıştır, etrafında meleklerin isimleri vardır. 

 

Jüpiter’in 2.pentagramı:

Bu tılsımın sahiplerine şan, şeref, saygınlık, zenginlik ve  iyilik getirir. Demonlar tarafından gizlenen hazineler açık edilir. 

 

Jüpiter’in 3.pentagramı:

Bu tılsım taşıyan kişiyi demonlardan korur. Ortaya çıkan bir demona gösterildiğinde, tılsım sahibine itaat eder ve bağlanırlar.

Sol üst köşesinde Adı IHVH harfleri olan Jüpiter'in Magical Mühürüdür. 

 

Jüpiterin 4.pentagramı:

Bu tılsım sahibine zenginlik ve onur getirir.

Magical sigilin üstünde, IAH ve IH isimleri vardır.. Ayrıca Angels Adoniel ve Bariel isimleri yazar.

 

Jüpiter’in 5.pentagramı:

Bu tılsım sahibine büyük güçler kazandırır. Kişi gelecekten vizyonlar görmeye başlar. Göklerin sırrını açan bir tılsım olduğu inancı vardır. Gizli bilgilerin tılsım sahibine verileceği düşünülür. 

 

Jüpiterin 6.pentagramı:

Tüm dünyevi tehlikelere karşı korunma sağlar. bu tılsımın üzerinde 4 elemetin hükümdarları olan seraph, kerub, ariel, tharsis e seslenen 4 isim bulunur.

 

Jüpiter’in 7.pentagramı:

Yoksulluğa karşı büyük bir güçtür. Hazineleri koruyan demonları kovmak ve define araştırmaları için kullanılmaktadır. Yoksulluktan kurtulmayı sağlar, zenginlik ve servet getirir.

 

Ayın 1.pentagramı:

Bu tılsım Ay'ı koruyan melekleri hareket geçirir ve kapalı, kilitli kapılar kişiye açılır. Tılsım sahibinin önündeki tüm engellerin kalkmasını sağlar. 

Pentagram, bir kapı veya kapı hiyeroglifi temsili türüdür. Merkezinde IHVH harfleri yazılıdır. Sağ taraftan isimler IHV, IHVH, AL ve İHH yazmaktadır. Sol taraftan Melekler isimleri vardır: Schioel, Vaol, Yashiel ve Vehiel.

 

Ay’ın 2.pentagramı:

Bu tılsım su ile ilgili tüm tehlikelerin (sel, fırtına, boğulma) engellenmesi için kullanılır. Bu tılsımı taşıyan kişi, düşmanlarına bu pentagramı gösterdiğinde; o kişilerin uzaklaşıp düşmanlıklarının hızla sona erdiği düşünülmektedir. Tılsımın merkezinde EL ismi ve Melek Abariel ismini işaret eden bir el vardır. 

 

Ay’ın 3.pentagramı:

Bu tılsım, geceleri ve yolculuk esnasında olabilecek saldırılara ve özellikle su  tarafından gelecek tehlikelere karşı önleyici olması için kullanılmaktadır. Aub ve Vevaphel isimleri yazmaktadır.

 

Ay’ın 4.pentagramı:

Bu tılsım Sophiel isimli meleğin koruması için düzenlenmiştir. Bu meleğin bütün otlar ve taşların bilgisine sahip olduğu düşünülür. Nazardan, demon musallatından ve hastalıklardan korunmak için kullanılmaktadır. Eheieh Asher Eheieh, Yahel ve Sophiel isimleri yazmaktadır. 

 

Ay’ın 5.pentagramı:

Bu tılsımla ilgili Melek Iachadiel’dir. Uyku esnasında düşmanlardan ve kötülüklerden koruyan melektir. Gecenin hayaletleri olan Abdon ve Dale tılsım sahibine zarar veremez. Hades’ten gelen kötülükler engellenir. Bu tılsım, rüya yoluyla sorulara cevap alınması için düzenlenmiştir. 

Tılsımda İlahi İsimler IHVH ve Elohim ayrıca Ay'ın mistik karakterleri Melekler Iachadiel ve Azarel yazmaktadır.

 

Ay’ın 6. Pentagramı:

Bu tılsım, gümüş bir tabaka üzerine kazınmış olması halinde, sahibini aşırı yağışların verdiği zarardan korur. Bu tılsım suda bekletildiğinde yağmur yağacağına inanılır.

 

Venüs’ün 1.pentagramı:

Bu ve diğer Venüs tılsımları Venüs’ün demonlarını uyandırmak ve kontrol etmek için hizmet vermektedir.

Venüs’ün Mistik Karakterleri ve meleklerin isimleri:. Nogahiel, Acheliah, Socodiah (veya Socohiah) ve Nangariel yazılıdır.

 

Venüs’ün 2.pentagramı:

Tılsım taşıyana şeref ve onur kazandırır. Venüs’ün tüm güzellikleri tılsım sahibinin olur. Kişi güzelleşerek, cazibe merkezi haline gelir.

 

Venüs’ün 3.pentagramı:

Bu tılsım, Venüs’ün meleği Melek Monachiel ile ilgili tılsımdır. Bu meleğin tılsım sahibine aşk konusunda yardımcı olduğu düşünülür. 

 

Venüs’ün 4.pentagramı:

Etkileyici tılsımlardan biridir. Tılsım sahibini güçlü biri haline getirmek ve dileklerinin gerçekleşmesi için kullanılmaktadır. Yaşamınızda olmasını istediğiniz kişiyi size getirmeye yardımcı olan eşsiz bir tılsımdır.

Şekilde dört Açıda IHVH dört harfi vardır. Schii, Eli, Ayib ve Genesis. Bu harfler Venüsün ruhlarının isimlerini oluşturur. 

 

Venüs’ün 5.pentagramı:

Bu tılsımı gören kişi tılsımın sahibine aşık olur. Aşk için harika bir tılsım olduğu düşünülür.

Merkezin çevresinde İsimler Elohim, El Gebil yazmaktadır.

 

Merkür’ün 1.pentagramı:

Bu tılsım, Gökkubbenin altında yaşayan ruhları çağırmak için kullanılır. Yekahel ve Agiel adındaki ruhların isimleri yazılıdır. Dilekleri gerçekleştirmede yardımcı olduklarına inanılır.

 

Merkür’ün 2.pentagramı:

Bu tılsım, demonlar vasıtasıyla doğanın güçlerini tılsım sahibine yaklaştırmak için kullanılır. Boel adlı demonun ismi yazılıdır. Bu demon size kolayca cevap verir ama gözle görünmezler. 

 

Merkür’ün 3.pantagramı:

Bu tılsım Merkür gezegeninin meleklerini uyandırır. Merkür’ün Mistik Karakterleri ve meleklerin isimleri:. Kokaviel, Ghedoriah, Savaniah ve Chokmahiel.yazılıdır. Uyanan meleklerin tılsım sahibinin dileklerini yerine getirmesi için kullanılır. 

Bu tılsım, kişiye edebi yazım yeteneği verir. Şairler, yazarlar ve yazılarıyla başkalarını etkilemek isteyen kişiler tarafından kullanılır. 

 

Merkür’ün 4.pentagramı:

Allatori adı verilen melek grubunun dilekleri yerine getirmesi için kullanılan bir tılsımdır. Tılsım sahibinin anlayışı açılır, gizli sırlar kendisine ifşa edilir. Bu tılsım, sahibine empati kurma ve başkalarının düşüncelerini anlama yeteneği verir.  

 

Merkür'ün 5.pentagramı:

Tılsım sahibine kapalı bütün kapılar açılır. Bu tılsım karşısında hiçbir kapalı kapı direnemez şeklinde inanış vardır.

 

Marsın 1.pentagramı:

Üstünde yazılı olan demonların uyanmasını sağlar. Uyanan demonların tılsım sahibinin dileklerini yerine getireceği düşünülür.

Marsın Mistik Karakterleri ve dört Meleğin İsimleri:. - Madimiel, Bartzachiah, Eschiel ve Ithuriel Pentagramın etrafında İbranice yazılmıştır. 

 

Marsın 2.pentagramı:

Bu tılsım, büyük başarılar getirir. Tüm engelleri bertaraf edeceği düşünülür.

Açıların içinde İsimler IHVH, IHSHVH Yeheshuah (SH Ruh'un sembolik olarak orada yer harfi ile sıradan IHVH oluşan Joshua ya da İsa için mistik İbranice adı) ve Elohim yazar.

 

Marsın 3.pentagramı:    

Bu heyecan verici tılsım savaş, gazap, nifak ve düşmanlığa karşı büyük bir değerdir. Demonlar tılsım sahibinin düşmanlarına görünerek kaplerine korku salarlar şeklinde inanış vardır.

Eloah ve Shaddai isimleri yazmaktadır.

 

Mars’ın 4.pentagramı:

Bu tılsım, savaşta büyük bir erdemdir. Tılsımı takana savaş esnasında olağanüstü güçler verildiği ve zafer sahibi olunacağı düşünülmektedir.

Tılsımda El ve Agla isimleri yazmaktadır.

 

Mars’ın 5.pentagramı:

Bu  tılsım, kötü demonları (ruhları) tılsım sahibinden uzak tutar. Demon musallatı etkisinde olanlar için oldukça etkilidir.

 

Marsın 6.pentagramı:

Bu tılsım sahibi herhangi biri tarafından saldırıya uğrarsa, yara almadan kurtulur. Tılsım sahibini bir kalkan gibi koruyup yaralanmayı engeller. Düşmanların silahları kendilerine döner.

 

Marsın 7.pentagramı:

Mars’ın demonlarının uyanmasını sağlar. Demonlar tılsım sahibine itaat ederek, dileklerini yerine getirirler, inancı vardır.

Pentagramın merkezinde İlahi İsimler, İbranice yazıldığı zaman aynı sayısal değere sahip El ve Yiai vardır.

 

Güneş’in 1.pentagramı:

Sahibinin dileklerini yerine getirmek için kullanılan 'El Shaddai' tılsımıdır. İnanışa göre tılsımın sahibine herkes itaat eder ve kendisini Melekler korur.

 

Güneş’in 2.pentagramı:

Bu tılsım Güneş'e ve doğaya aittir. Tılsım sahibinin Güneş meleklerinin korumasında olduğu düşünülür. Toplumda karizma sahibi, güneş gibi parlayan ilgi çekici biri olmak için kullanılan tılsımdır. Güneş ve meleklerin isimleri Shemeshiel, Paimoniah, Rekhodiah ve Malkhiel yazmaktadır.

 

Güneş’in 3.pentagramı:

Bu tılsımın, imparatorluklar, krallıkları yıkılmaktan; zamanımızda ise şirketleri iflastan koruduğuna inanılır. Ün ve zafer kazanmak, zenginliği çekmek için kullanılan tılsımdır.

 

Güneşin 4.pentagramı:

Bu tılsımın sahipleri dost ve düşmanlarını ayırt edebilirler. Kişilerin gerçek düşüncelerini anlayabilme yetisi verir. 

 

Güneşin 5.pentagramı:

Bu tılsımın sahipleri demonların yardımıyla uzun mesafeli yolları kısa süre içinde katedebilir. Demonlar kendisini bir yerden başka bir yere anında gönderir.

 

Güneşin 6. Pentagramı:

Doğru yapıldığı zaman, sahibini görünmez kılar.

 

Güneşin 7. Pentagramı:

Herhangi bir Güneş gün ve saatte Altın üstüne kazınmış olması gereken bu Pentagram, hapiste ya da gözaltında olan biri tarafından kullanıldığında, hemen özgürlüğüne kavuşacağı düşünülür.

 

Satürn’ün 1.pentagramı:

Bu tılsım, sahibinin isteklerine ve taleplerine karşı başkalarını etki altına almak için tasarlanmıştır. Taşıyan sözü dinlenir ve itaat edilen bir insan olur. Bu tılsımı yanında taşıyanlar demonların (cin, kötü ruh) musallatından korunmuş olur. Kare içinde İbranice Allah’ın dört büyük ismi vardır.

 

Satürn’ün 2.pentagramı:

Bu tılsım, İş arayanların ve herhangi bir mali sözleşme imzalayacak olanların kullandığı tılsımdır. Satürn’ün 2.pentagramı olumsuzluğa karşı büyük değer taşımaktadır. Beşli karenin içinde 25 harf vardır ve toplamı Elohim adını vermektedir. Taşıyanları demon musallatından koruduğu düşünülür.

 

Satürn’ün 3. Pentagramı:

Bu pentagramın, sahibini geceleri yolculuk esnasında iblis musallatından koruduğu düşünülmektedir. Mistik Çember mızraklarının ucunda Satürn’ün Magical karakterleri vardır. Dış çemberi çevreleyen İbranice yazılmış melek isimleri: Omeliel, Anachiel, Arauchiah ve Anazachia’dır. 

 

Satürn’ün 4. Pentagramı:

Satürn gezegenini koruyan demonlar aracılığı ile haber almak amacıyla düzenlenmiştir. Bu tılsımı bir kağıda yazanlara, demonlar istedikleri haberi getirirler inanışı vardır.

 

Satürn’ün 5. Pentagramı:

Bu tılsım hazineleri koruyan demonlarla temas kurarak, hazinelerin yerlerinin sorulması için kullanılmaktadır. Dış çemberde dört melek ismi  Arehanah, Rakhaniel, Roelhaiphar ve Noaphiel yazmaktadır.

 

Satürn’ün 6. Pentagramı:

Çemberin dışındaki boşluğa kimin adı yazılıp, ne zaman ismi anılırsa demonların musallatına uğradığı düşünülür.

 

Satürn’ün 7. Pentagramı:

Bu tılsımda çağrılan Meleklerin depremden koruduğu düşünülmektedir. Deprem esnasında bu tılsımı yanında veya evinde bulunduranların depremden zarar görmeyeceği düşünülür. Pentagramın içinde Dokuz Melek emri vardır. Dokuz emir şunlardır: - 1. CHAIOTH HA-QADESCH, Kutsal canlılara; 2. AUPHANIM, Çemberler; 3. ARALIM, tahtlar; 4. CHASCHMALIM, parlak olanlar; 5. Seraphim, ateşli olanlar; 6. MELAKIM, krallar, 7. Elohim, tanrılar; 8. BENİ Elohim, Elohim oğulları; 9. Kerubim, Kerubim.


Yorumlar
Yorum yaz