Mum ile dileğinizi kutsama

Yazar: Fadime Şengezer Okunma: 830 Yayınlanma Tarihi 14 Mar 2019 Yorum: 0

Mum ile yapılan ritüeller yüzyıllar boyunca var olmuştur. Doğum gününüzde belki henüz 2 yaşındayken, gerçekleştirdiğiniz ilk mum ritüelini hatırlıyor musunuz? Mumlar yakıldı ve "gözlerini kapat, bir dilek tut ve mumları üfle" dendi. Mum büyülerinde hemen hemen aynı prensip vardır. Mum yakıp, bir süre gözlerinizi kapatın veya mum ateşine bakarak dileğinizi düşünün ve gerçekleştiğini imgeleyin. Böylece imgeleme ve ateş elementi aracılığıyla dileğinizle aranızda bağ kuruyorsunuz.. Mum ritüellerini yapmak çok kolaydır ve inançla, coşku ile yapılırsa başarıya ulaşırsınız . Farklı renklerin her birinin kendi sembolizmi var. Renkler ve anlamlarını gösteren bir tablo ...

                 Beyaz: Hakikat, saflık
                 Kırmızı: Aşk, sağlık, cinsellik, güç
                 Yeşil: Para, şans, bereket
                 Siyah: Nifak, kötülük, olumsuzluk, konfüzyon
                 Kahverengi: Tarafsızlık, belirsizlik, tereddüt
                 Pembe: Sevgi, ahlak, namus
                 Mor: Güç, İş, aydınlanma, ilerleme, hırs
                 Turuncu: Cazibe, stimülasyon
                 Yeşilimsi Sarı: Kıskançlık, öfke, uyumsuzluk
                 Gri: Tarafsızlık, çıkmaz, olumsuzluk
                 Mavi: Huzur, sabır, sağlık
                 Lacivert: Depresyon, değişebilirlik


Mum büyüleri çok kolay veya karmaşık olabilir. Her şey neyi ritüel içine koymak istediğinize bağlıdır. Yeşil bir mum yakıp, terennüm etmek kadar basit olabilir ... "Para bana hızlı ve kolayca geliyor."
Ayrıca mum ritüelinizi birkaç gün boyunca tekrar edebilirsiniz. Seçim her zaman sizin. Yapmak istediğiniz ilk şey, dilekleriniz için uygun renk mumlar almak. Sonra mumu yağlamak gerekir.

Mum kutsama
Satın alınan ve dileğinize özel yağlar vardır. Bu yağları bulup alabilir veya bunların yerine zeytinyağı kullanabilirsiniz.

Kendimize çekmek istediğimiz şeyler için
Kendinizi mumun merkezinde hayal edin. Elinize yağ sürerek, mumun dış ucundan merkezine doğru ovun. Bunu yaparken, size gelmesini istediğiniz dileklerinizi düşünün. 

Kendinizden uzaklaştırmak istediğiniz şeyler için
Kendinizi mumun merkezinde hayal edin. Elinize yağ sürerek, mumun merkezinden dış uçlarına doğru ovun. Bunu yaparken, kendinizden uzaklaştırmak istediğiniz şeyleri düşünün. 

Sonra mumu yakarak, dileğinizi (olumlama cümlenizi) yüksek sesle veya içinizden tekrar edin, Mumun alevine odaklanarak, meditasyon yapın. Olumlamanız kısa bir cümle olabilir, şiir gibi kafiyeli olabilir. Ateş elementi (mumun alevi), olumlamanızdaki sihirli sözcükler ve inancınız; dileğinizin gerçekleşmesi için evrene gereken titreşimleri gönderecektir.