Doğal Güzellik Kremi Yapımı

Yazar: Fadime Okunma: 434 Yayınlanma Tarihi 14 Mar 2019 Yorum: 0

Doğal Güzellik Kremi Yapımı

 

100 gram Shea Yağı

½ şişe ( 5 gram) Kara Üzüm Çekirdeği Yağı

½ şişe ( 5 gram) Baobab Yağı

½ şişe (5 gram) Kayısı Çekirdeği Yağı

½ şişe (5 gram) Skualen

 

Benmari usulü Shea yağını eritin. Shea yağının içine diğer yağları ekleyin ve homojen bir karışım olana kadar karıştırın. Cam bir kavanozun içine doldurun. (Krem kavanozu forumunda olması kullanımı kolaylaştırır.) Üstüne 336 defa “Ya Musavvir” okuyun. Kremi, katılaştıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Parmağınızın ucuyla bir miktarı yüzünüze sürüp, cildinize yedirin. Sonra iki avucunuzu birbirine sürtün, bu sürtme işlemi  1-2 dakika kadar devam etsin. Sonra avuçlarınızı aralayın ve ortasında altın renkli bir top olduğunu hayal edin. Bu chi topudur. Altın, sınırsızlığın rengidir. O yüzden altın rengi hayal ediyoruz. Sonra avuçlarınızla yüzünüze aşağıdan yukarı doğru masaj yapın. Masaj yaparken “Ya Musavvir” okuyabilirsiniz, “Her geçen gün güzelleşiyorum, gençleşiyorum.” gibi bir olumlama yapabilirsiniz.

Ben bu kremi gözaltları dahil olmak üzere kullanıyorum ve etkisini görüyorum.  Genelde piyasada satılan kremlerin içinde parafin, vazelin gibi petrol artıkları kullanılıyor. Bu kremin ana maddesi olarak bir çeşit fındık olan Shea kullandım. Shea’nın nemlendirici özelliği bir hayli fazla. Diğerleri de cildi besleyen ve kırışıklığa iyi gelen yağlar. Musavvir esmasının anlamı; varlıklara suret veren, şekillendirendir. Bu kreme bu muhteşem esmayı okumak etkisini artırır, diye düşündüm. Chi topu ile masaj yapmak da, etkiyi daha çok artırıyor.

Bu karışımı hazırlamak ortalama 50 TL.ye mal oluyor. Bunun karşılığında 120 gramlık büyük boy bir krem elde ediyorsunuz. Bir sene boyunca başka krem almadan kullanabilirsiniz. Sürmeden önce cildinizi temizlemeniz gerekir. 

İnşallah size de faydası olur :)

Başka bir yazıda yeniden buluşmak dileğiyle.

Fadime Şengezer

 

 

Burada yazılanlar bilgilendirme amacıyla paylaşılmıştır. Herhangi bir tıbbi öneri içermez. Lütfen, tıbbi sorunlarınızda doktorunuza başvurunuz.

Yorumlar
Yorum yaz