Şükretmenin Değeri

Yazar: Fadime Şengezer Okunma: 1281 Yayınlanma Tarihi 14 Mar 2019 Yorum: 0

ŞÜKRETMENİN DEĞERİ

Olumlamada kullandığım kalıp, önce niyetimi gerçekleşmiş gibi söylemek ardından şükretmektir. Bir şey için şükretmek, aslında o şeyin yaşamınızda olduğunu kabul etmektir. Yaşamınızda olan şeylerle ilgili yoksunluk duygunuz yoktur ve bu konuda rahatsınızdır. Şükür, rahatlık ve güven; bununla birlikte müthiş bir huzur verir. Pozitif bir ruh hali yaratır ve bu pozitif durum, olmasını istediğiniz şeyleri yaşamınıza çeker.

Kişisel bilinçaltımızda ve kolektif bilinçaltında, arzularımız gerçekleşince şükrederiz gibi bir bilgi kayıtlıdır. İşte bu yüzden şükrün sahibi dileğine ulaşmıştır, düşüncesi yatar bilinçaltımızda. Şükür durumunda bilinçaltı, bu şeyin gerçekleştiğine inanacak ve dileğinizin gerçekleşmesi için işlemeye başlayacaktır.

Niyet ve olumlama cümlelerinizde pozitif olun ve sonunda mutlaka şükredin.

Evren, alıp-verme dengesi üstüne kuruludur. Tegabün suresi 17. Ayet , “Eğer siz Allah’a güzel bir borç verirseniz, Allah onu size kat kat öder ve sizi bağışlar. Allah şükrün karşılığını verendir, Halimdir.” Der. Ayette bahsi geçen borç, sadakadır. Dileğiniz için bir sadaka verin, birini sevinidirin ki, Yaradan’da sizi sevindirsin.

Arzularınız gerçek, dualarınız makbul olsun.

Aynı dilden konuşabildiğim dostlar edinmemi sağlayan ve sizlerle tanışmama vesile olan bu siteyi kurma fikrini aklıma yerleştiren Rabbime şükürler olsun.  

Sevgi ve sağlıcakla kalın.

Reiki Master

Fadime Şengezer

Yorumlar
Yorum yaz