Günün fırsatı
Sepet
Sepetiniz Boş!

Şems'ül Maârif'ül Kübra (Güneşler Güneşi) 4 Cilt

Şems'ül Maârif'ül Kübra (Güneşler Güneşi) 4 Cilt
Ürün Adı
: Şems'ül Maârif'ül Kübra (Güneşler Güneşi) 4 Cilt
Ürün Kodu:
: şemsülkübra
Stok Durumu:
: 1
Miktar:
:
Fiyat
KDV Dahil : 220.00TL
Havale ile : 217.80 TL KDV Dahil
 
       
     
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap

Çeviren: Mustafa Varlı

Bismillahirrahmanirrahim 
Elhümdü Lillahi Rabbi'âlemin. Vesselâtü vesselâmü ala Seyyidina Muhammedin Hâtemil-Enbiyâ il vel Mürselin ve ala âlihi ve sahbihi-ecmaîn. 
Hamd, Âlemlerin rabbi olan Allah'a... Salât ve selâm, Peygamberlerin Sonuncusu olan Efendimiz Muhammed (S.A.V.)'e ve O'nun aile efradı ile bütün ashabına... Ve bütün ona tabi olanlara olsun. 
Göklerde, yerde ve her ikisinin arasında toprağın altında bulunanların hepsi Allah'ındır. Ne kadar kapalı olursa olsun Allan’dan hiç bir şey gizli kalmaz. 
Sözü açık ta söylesen, gizli de söylesen muhakkak ki o gizliyi de aşikârı da iyi bilendir. 
Mahlukatm (Yaratılmışların en şereflisi olan insanoğlunun Allah'a halis kul olması için O'nun emirlerini yerine getirmesi ve yasaklarından kaçmamasıyla olur. 
İnsan'a düşen görev; dünya hayatının tanzimi için gönderilmiş olan hidayet rehberi, kurtuluş reçetesi iktibâi Kur'ana Kıyamete kadar da bütün insanlığın hayatını tanzim edecek tek uymamız ve yüce önder sevgili peygamber efendimiz nasıl yaşamış ve bizlere nasıl göstermiş ise öyle yaşamamız gerekmektedir. İlahi nizam Kur'an-ı Kerim dir. Peygamberin sünnetidir. Bu hiçbir zaman da değişmeyecektir. 
Bütün insanlık, hayatı boyunca bütün hareket ve davranışlarını Kur'an ve Sünneti Rasülullahtan almalıdır. Nitekim ihlâsla inanan bir mümin inandım ve teslim oldum dediği zaman Ya Rab! Senden başka ilâh senden başka (Kanun koyucu) yoktur. Bütün hayatı, kâinatı sen tanzim edersin sevgili resulün Muhammed (S.A.V.) senin elçin ve bütün insanlığın önderidir, demiş olmaktadır. 
Müslüman; yaşamı boyunca hayat düsturunu Kur'an ve Sünnetten almalıdır. Ey Mümin! Yaşamın boyunca Allah'ın son Peygamberi olan Hz. Muhammed (S.A.V.)'e uymalısın, onu rehber edinmelisin. Allah Resulü vefat etmeden önce şöyle buyuruyor: "Ben size iki şey bırakıyorum, Ona uyar ona tâbi olursanız kurtuluşa erer seniz. O'na tâbi olmazsanız delalete düşersiniz. İşte bu emanetin biri Allah'ın Kitabı Kur'andır. Diğeri ise benim sünnetimdir."

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Captcha
TR32 0011 1000 0000 0029 3759 94
Etiketler: Şems'ül Maârif'ül Kübra (Güneşle,
Gezegen Tılsımları © 2018 OpenCart-TR