Mini Buda Biblosu Model 2

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Ürün Kodu: budai7
  • Stok Durumu: 1
  • ₺15,00

Mini buda biblosu reçineden imal edilmiştir. 4,5 cm yüksekliğindedir. Başında şapkası vardır.

 

Mutlu Gülen Buda (yani Buda-i), Çin ve Doğu’da sıkça kullanılan otantik bir figürdür. Heykellerde ve resimlerde, şişman, kabak kafalı, oldukça mütevazi giyinmiş, tespihleri ve hayattaki çok az eşyasını taşıdığı keseyi sırtına almış, gülen, kahkaha atan ya da meditasyon yapar şekilde gösterilir. Sevimli Budai klasik Buda figürünün yerini almıştır.  Yaşamda sahip olduğu çok az eşya ve fakirliğine rağmen çok mutlu görünür. Çin kültüründe Buda-i figürü yaşamdan memnuniyet duymanın ve huzurlu olmanın ifadesiyle özdeşleşmiştir.  Çin tarihine göre, BUDAİ kendi halinde, içine kapanık,  sürekli felsefeyle uğraşan, meditasyon yapan ve çocuklarla oynayan bir ZEN rahibidir. Gittiği yerlere Pu-tai isimli basit çuval elbisesini giydiği için, ona Pu-tai veya Budai de denir; sırtında çocuklara getirdiği şekerleri veya hediyeleri de taşıdığı, kenevir bir torba vardır. Bu torba altın, mutluluk, sağlık vb. gibi hayatın huzurunu sağlayan çoğu unsurunu da simgeler. Pek çok küçük Budai heykelciğinde görülen Mala Duası, iyi şans getirmek içindir. Uzamış, küpeli kulakları bilgeliğin sembolüdür. Sırtındaki kese isteklerin yerine gelmesi, mutluluğa ve huzura ulaşılması anlamına gelir. Mutluluk, gülen Buda’nın insanlara dağıttığı bir hediyedir aslında ve evinde gülen bir mutlu Buda bulunduranların şansı ve kısmetleri açılır, yaşantılarına neşe gelir, huzura ve sağlığa kavuşurlar, bu yaklaşık 1200 yıllık Çin ve Uzak Doğu inancıdır. 

Çoğu kişi gülen, mutlu Budai’nin göbeğinin okşanmasıyla neşe, sağlık, şans, mutluluk ve zenginlik geleceğine inanır. Bu nedenle Feng Shui, gülen Buda’yı zenginliğin ana sembolü olarak kullanmıştır.  Mutlu, gülen Buda daha sonraki Zen Budist düşüncelerden etkilenmiştir ve hayatta Budizm’in temel felsefesinin aksine ızdırap çekmeden de, huzur içinde yaşanabileceğini sembolize etmek için geliştirilmiştir. Bunun için kendini çok iyi tanıma, mutluluk için iyi niyet, hedefi olan ve akıllı davranış, bilgelik, sağlık ve zenginliğe derin bir istek, meditasyon ve aydınlanmış farkındalık gereklidir. 

Eğer evinizde gülen, mutlu Budai bulundurup, her gün Budaların göbeğini 7 kez okşarsanız; şansınız, sağlığınız, iyi karmanız ve zenginliğinizin artacağına inanılır. 

Not: Set olarak almak isterseniz diğer ilanımızda farklı figürlerde 6'lı set olarak mevcuttur.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Doğrulama Kodu